Szkolenia header background photo
mail-ico

kontakt@lukasztopolinski.com

phone-ico

+48 797 019 312

Zarządzanie projektem, które działa!

Chociaż każdy z Twoich projektów jest inny to mają ze sobą coś wspólnego - Twoje dążenie do osiągania celów.
Szkolenie z zarządzania projektami dostarczy Ci niezbędną wiedzę i narzędzia, którą możesz wykorzystać od razu.
Przygotuj się na dwa dni pełnej koncentracji na sukcesie Twojego projektu.

Otwarte szkolenie

Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o otwartym szkoleniu z zarządzania projektami. Przygotowałem je z myślą o architektach i inżynierach, którzy wiedzą, że droga do szybkiego rozwoju kariery prowadzi przez skuteczne zarządzanie projektami i zespołami.

infografika

Dlaczego warto to umieć

Twoja praca polega na osiąganiu zakładanych celów. Zarządzanie projektami dostosowane do specyfiki Twojej branży odpowiada na pytanie jak przejść od założeń do działań i oczekiwanych rezultatów.

Skoncentruj swoje wysiłki tam gdzie powstaje zysk projektu i satysfakcja z pracy Twojego zespołu.

31% jedynie taka część projektów w ciągu ostatnich 3 lat nie przekroczyła zakładanego budżetu o więcej niż 10%
25% jedynie taka część projektów w ciągu ostatnich 3 lat nie przekroczyła zakładanego terminu o więcej niż 10%
22% przeciętny wzrost wynagrodzeń rok do roku wśród grupy pracowników zarządzających projektami
77% firm, które osiągają ponadprzeciętne wyniki wskazuje zarządzania projektami jako źródło swojej przewagi

Nie ma drogi na skróty

Nowoczesne technologie i metodyki realizacji projektów m.in. Building Information Management (BIM) czy Integrated Project Delivery (IPD) zbudowane są na bazie praktyk zarządzania projektami.
Zrozum i wykorzystaj potencjał innowacji dzięki szkoleniu pokazującemu od czego warto zacząć transformację Twojego zespołu i firmy.

Program szkolenia

Blok 1

Podstawy zarządzania projektem

Dowiesz się jak definiować projekt, który ma szansę odnieść sukces. Poznasz podstawowe ograniczenia i otoczenie Twojej pracy. Zaczniesz świadomie dobierać role zespołu, który skutecznie zrealizuje wszystkie etapy cyklu życia projektu.

Blok 2

Zakres projektu

Kluczowe decyzje podejmujesz na samym początku projektu. Jeśli zbierzesz najważniejsze informacje w karcie projektu a Twoja struktura pracy jest przemyślana - otrzymujesz świetną bazę do zarządzania nowym projektem.

Blok 3

Definiowanie ryzyk

Czy wiesz, że ryzyko projektowe to nie tylko potencjalnie negatywne zdarzenia na projekcie? Kiedy dowiesz się jak duży potencjał tkwi w świadomym definiowaniu zagrożeń i szans - Twój sposób zarządzania projektem zyska kolejny wartościowy wymiar.

Blok 4

Zarządzanie budżetem

Dowiesz się jak zbudować budżet, który pozwala kontrolować zysk projektu. Powiążesz ryzyka z finansami i zaczniesz wykorzystywać budżet jako skuteczne narzędzie do realizowania celów.

Blok 5

Zarządzanie harmonogramem

Przestaniesz traktować wykres Gantta jako jedyny pomysł na skuteczne zarządzania czasem Twojego projektu. Otrzymasz wiedzę skoncentrowaną na tym jak przejść od planowania strategicznego do zadań delegowania konkretnym pracownikom.

Blok 6

Zarządzanie zespołem

Dowiesz się jak przejść od grupy indywidualności do efektywnego zespołu skoncentrowanego na wynikach. Poznasz najważniejsze zasady stojące za optymalnym doborem wielkości, kompetencji i różnorodności zespołu.

Blok 7

Zarządzanie komunikacją i informacją

Aż 57% naszych niepowodzeń projektowych bierze się z braku skutecznej i otwartej komunikacji. Dlatego w tym bloku skupiamy się na tym jak konstruować skuteczne komunikaty, jakich narzędzi używać i jak projektować spotkania projektowe, które rozwiązują rzeczywiste problemy.

Blok 8

Zarządzanie zmianą

Kiedy zaakceptujesz już fakt, że niepewność to naturalna cecha projektu skorzystasz z rozwiązań, które pokażą Ci jak szybko przejść cały proces identyfikacji, oceny wpływu i implementacji zmian.

Blok 9

Zarządzanie ryzykiem projektu

Zysk Twojego projektu i firmy bierze się z gotowości do wykorzystywania szans i szybkiego reagowania na zagrożenia. Dowiesz się jak świadomie wykorzystać ten potencjał i przejąć kontrolę nad swoim projektem.

Blok 10

Kontroling projektu

Trafne decyzje wymagają aktualnych i wartościowych informacji o stanie projektu. Zrozumiesz jak wykorzystać proces kontrolingu do zarządzania zespołem i prognozowania marży.

Blok 11

Lean Construction & Agile Construction

Zrozumiesz i zaadaptujesz do swojej codziennej pracy podstawowe elementy metodyki Lean Construction,  Dowiesz się gdzie szukać źródeł nieefektywności. Poznasz praktyczne przykłady nowych strategii realizacji projektu. Przeniesiesz najbardziej wartościowe elementy zwinnych metodyk zarządzania projektami do Twojego środowiska pracy.

Blok 12

Od zarządzania projektami do BIM

Wykorzystasz całą zdobytą do tej pory wiedzę do bardzo dobrego zrozumienia koncepcji Building Information Management (BIM). Prześledzisz podstawowe elementy metodyki BIM. Dowiesz się w jaki sposób wykorzystać zarządzanie projektami do świadomego doboru narzędzi i pełnego wykorzystania nowych technologii.

Czego się nauczysz

infografika

Rozumiesz projekt

Znasz definicje i metodyki. Używasz profesjonalnego języka.Wiesz jakie są etapy projektu Rozumiesz wewnętrzne powiązania pomiędzy kosztem, czasem i zakresem.

infografika

Wyznaczasz cele

Rozumiesz swoją rolę i wyznaczasz samodzielnie cele. Wiesz jak powiązać cele z kluczowym wskaźnikami sukcesu. Wyznaczasz priorytety i ważność każdego zadania.

infografika

Dostarczasz wyniki

Znasz i skutecznie stosujesz metody optymalnego wykorzystania zasobów projektowych

infografika

Przejmujesz kontrolę

Podejmujesz samodzielne decyzje ukierunkowane na wynik. Wiesz jak budować i egzekwować plan realizacji projektu. Korzystasz z właściwych narzędzi wspomagających zarządzanie

infografika

Zwiększasz efektywność

Koncentrujesz się na najważniejszych zadaniach. Wiesz gdzie szukać źródeł strat i nieefektywności na projekcie.

background-img

Kto poprowadzi szkolenie

Zdjęcie prowadzącego

Łukasz Topoliński

Doświadczony Project Manager zarządzający realizacją portfela projektów infrastrukturalnych w Skanska S.A. Projektant układów drogowych m.in. w ramach projektu węzła autostradowego Rzeszów Zachód

Podstawy teoretyczne budował dzięki kolejnym certyfikatom z zarządzania projektami, m.in. IPMA Level D, PMP®, PMI-RMP®

Project Developer na największym projekcie infrastrukturalnym BIM realizowanym w Szwecji: Stockholm By-pass E4 Highway

Właściciel firm działających w obszarach technologii IT dla budownictwa i architektury: Plainly.pl oraz BIM Process Sp.z o.o. Construction Industry Lead, odpowiedzialny za tworzenie strategii wprowadzenia dedykowanych produktów IT i systemów klasy ERP dla budownictwa

Nie ma drogi na skróty

 • Jeden z moich zespołów korzystał z dwudniowego szkolenia z zarządzania projektami. Zaczęliśmy od rozmowy o moich celach i oczekiwaniach, co do efektów szkolenia. Potem każdy z uczestników wypełniał szczegółową ankietę pokazującą mi gdzie dokładnie jesteśmy ze znajomością podstawowych procesów. Samo szkolenie, mocno angażowało moich pracowników i pokazywało ich wpływ na osiąganie wyników na projektach

  Krzysztof Właściciel biura projektowego

 • Takie szkolenie powinnam mieć już na początku swojej pracy w biurze projektowym. Dużo szybciej zrozumiałabym na czym mam się skupiać i jak wykorzystać moje umiejętności w zespole projektowym. Mam sporo nowych pomysłów po tym szkoleniu.

  Anna Koordynator Projektu

 • Podchodziłem z lekką rezerwą do kolejnego szkolenia z zarządzania projektami. Pracuję w wykonawstwie i wiem, że wszystkie te zasady sprawdzają się do pierwszego kryzysu na budowie. Wtedy i tak wszystko robimy tak żeby obronić termin. Na tych szkoleniach było inaczej - sporo konkretnych przykładów i chęć dzielenia się praktyczną wiedzą. Najwięcej zmieniłem u siebie w podejściu do planowania robót i komunikowania się z brygadami roboczymi

  Jacek Kierownik Robót, instalacje HVAC

Szkoliłem pracowników wielu wspaniałych organizacji, m.in.

Wody Polskie
WTU Sp. z o.o.
SIDiR
BIM Klaster
Infra Plan Sp. z o.o.
Skanska S.A.

Dla kogo jest to szkolenie

infografika

Inżynierowie budowy

Rozpoczynasz dopiero karierę ale bardzo szybko dostajesz coraz więcej nowych obowiązków związanych z realizacją projektów. Chcesz przyszpieszyć swoją karierę i wiedzieć jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności na każdym z etapów projektu

infografika

Architekci

Twoje projekty angażują Cię coraz mocniej i większość czasu poświęcasz na zarządzanie zespołem. Wiesz, że można pracować skuteczniej. Zauważasz, że brak kontroli nad projektem obniża zakładane zyski i nie pozwala się Tobie skupić na pracy twórczej.

infografika

Specjaliści branżowi

Funkcjonujesz na rynku usług lub materiałów dla branży architektonicznej i budowlanej. Chcesz lepiej poznać potrzeby Twoich klientów i partnerów biznesowych. Starasz się zrozumieć z jakimi problemami spotykają się na co dzień i w jaki sposób je rozwiązują.

infografika

Kierownicy projektów

Rozwijałeś swoją karierę jako świetny organizator i ekspert w obrębie swojej specjalizaji. Potrzebujesz praktycznego podsumowania wiedzy i przykładów z pracy doświadczonych Kierowników Projektów.

Oferta dla firm

Jeśli szukasz szkolenia, które będzie uszyte na miarę Twojego zespołu, skontaktuj się ze mną tutaj.

Terminy i lokalizacje szkoleń

infografika

Sprzęt

Nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Wszystkie ćwiczenia są przygotowane tak, żeby angażować uczestników w pracę grupową na przygotowanych materiałach.

infografika

Czas trwania

Szkolenie trwa dwa dni. Każdego dnia zajmiemy Cię na 7 do 8 godzin z uwzględnieniem dwóch przerw kawowych i przerwy na lunch.

infografika

Catering

Podczas szkolenia będą dostępne ciepłe napoje i woda. W cenę wliczony jest też lunch.

Sale szkoleniowe Zobacz w jakich salach i pod jakim adresem odbywają się szkolenia.

 • Zdjecie sali szkoleniowej
  WARSZAWA PZPB
  ul. Kaliska 23/lok. U4
 • Zdjecie sali szkoleniowej
  KRAKÓW
  Krakowski Park Technologiczny
  ul. Podole 60
 • Zdjecie sali szkoleniowej
  WROCŁAW
  IdeaPlace
  pl. Solny 15
 • Zdjecie sali szkoleniowej
  KATOWICE
  Wyższa Szkoła Techniczna
  ul. Rolna 43
 • Zdjecie sali szkoleniowej
  GDAŃSK
  Sztuka Wyboru
  ul. Słowackiego 19
 • Zdjecie sali szkoleniowej
  POZNAŃ
  Concordia Design
  ul. Zwierzyniecka 3

Masz pytania?

infografika

Zadzwoń

+48 797 019 312

infografika

Napisz

+48 797 019 312

szkolenia tło

Powiadomienia o szkoleniach

Zostaw adres e-mail i daj mi znać, że interesujesz się tym i podobnymi szkoleniami. Dostaniesz powiadomienia o promocjach i specjalnie przygotowanych poradnikach.Kontakt

+48 797 019 312

kontakt@lukasztopolinski.com

"

ul. Szczytnicka 11

50-382 Wrocław